Karty kredytowe obsługiwane są przez kanał płatności PayPal.
Płatność za pomocą kart kredytowych można dokonać za pomocą kanału płatności PayPal. »

Ważne! - Przelewy poza systemem płatności na stronie.
Przypominamy wszystkim, którzy dokonują płatności poza systemem, bezpośrednio na konto firmowe (numer w zakładce "Kontakt"), iż należy w tytule przelewu podać nazwę pakietu oraz adres e-mail z rejestracji w serwisie. Proszę również o sygnał o wpłacie mailem na lem(at)astroelliott.pl. »

Fan-page serwisu AstroElliottSurfing na FB!!!
Na Facebooku działa fan-page serwisu AstroElliottSurfing. Zapraszam do polubienia:) »
Z ostatniej chwili

All in One

Fale Elliotta: Analiza elliotowska wszystkich analizowanych walorów i rynków:

Ameryka Pn.: YM.F (DJIA), SP.F (SP500), NQ.F (NASDAQ100), RJ.F (Russell2000); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Polska i Euroland: DY.F (DAX), MX.F (CAC40), X.F (FTSE100), FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Chainlink; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Towary i Metale: CL.F (ropa), HG.F (miedź), XAU/USD (złoto), XAG/USD (srebro), ZC.F (kukurydza), ZS.F (soja); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;

UWAGA!: Aby zakupić pakiet należy najpierw zarejestrować się w Serwisie i zalogować.

Fusy na tydzień 25'09 2009-06-14 02:17

AMERYKA PN/PD:

BOVESPA (interwał weekly i EOD):

 

Na Bovespie sytuacja nadal niewyjaśniona. Pisałem w zeszłym tygodniu o wątpliwościach dotyczących zakończenia impulsu od początku mają. Możliwości pokazuję na wykresie. Pierwsza z nich to zakończenie korekcyjnej fali 4 Minuette 21 maja – jako Flat – oraz następujący po niej ruch wzrostowy jako fala 5 Minuette. W takim wypadku ruch należy uznać za zakończony. Druga możliwość to zakończenie fali 4 Minuette 14 mają – wtedy do zakończenia ruchu wzrostowego brakuje jednej podfali w górę. Zejście poniżej dołków z 21 mają potwierdzi wersje pięrwszą.

DJIA (interwał weekly, 60 min i 10 min):

   

Mamy wyjście z konsolidacji górą, tak więc oznaczenia pozostają bez zmian. Wyjście ma charakter impulsu, który jest w schyłkowej fazie. Na razie ostatnie podejście wygląda na trójfalowe dlatego nie oznaczam jeszcze fali iv, gdyż możemy być w trakcie jej kreślenia. Jednak jeszcze jeden leciutki push zrobi z tego piątkę, którą będzie trzeba oznaczyć jako fala v. Fale Y i Z są podobnej długości więc można zakładać, że będzie to koniec złożonej struktury oznaczonej jako (c). Po jej zakończeniu oznaczenia zakładają wykreślenie fali (d) trójkąta.

W wersji pierwszej mieliśmy wyjście piątką z kreślonego od 2 tygodni trójkąta, oraz natychmiastowy powrót. Najwyraźniej rynek chce nam coś powiedzieć... Fale te wypada oznaczyć jako iv i v Minute. To kończyłoby fale (c) Intermediate. Możliwe jednak, że ten ostatni impuls to dopiero jedynka w v Minute. W takim wypadku rynek nie może przekroczyć dołka fali iv. Pokonanie ostatnich szczytów natomiast potwierdzi kontynuację ruchu w ramach fali v Minute. Ciekawe są zależności czasowe i długości fal A i C w Y.

   

W drugiej wersji historia w krótkim terminie jest analogiczna do opisanej powyżej. Ciekawostką jest zależność Fibonacciego widoczna na wykresie, odwrotna do tej obserwowanej zwykle przy wydłużonych piątkach. W naszym przypadku mamy wydłużona jedynkę równą 162% ekspancji fal 3+5 Minor.

Wersja druga jest wersją preferowaną oznaczeń.


SP500 (interwał weekly i 60 min):

 

 

Sytuacja analogiczna do DJIA. Na wykresie 60min w wersji pierwszej widzimy być może odpowiedź na pytanie co rynek ma nam do powiedzenia.


POLSKA I EUROLAND

DAX (interwał weekly i 60 min):

 

 

Na DAX formuje się najprawdopodobniej ED jako fala 5 Minor. Do klasycznego zakończania brakuje jeszcze jednej podfali z wyjściem ponad górne ograniczenie. Widziałem jednak niejednokrotnie skarłowaciałe fale piąte w klinach. Wersją preferowaną jest wersja druga oznaczeń.

FW20 (interwał 60 min i 5 min):

   

W zeszłym tygodniu napisałem, że wyjście ponad ostatnie szczyty zaneguje oznaczenia prezentowane dotychczas. No więc nie tak prędko. Przyznam, że ruch up zaskoczył mnie na tyle, że zasiadłem do wykresu jeszcze raz, bez oznaczeń, a z linijką i kreskami. Rzadko to robię ale się wkurzyłem bo mi zjadło dość solidne zyski z pozycji. Bywa. Co wymalowałem widać poniżej.

Później oznaczyłem falę i okazuje się, że C Minor wcale nie musiało się skończyć 5.06, a dużo lepszym czasem (równość A i C) był 10.06 – wtedy obie fale trwałyby 12 sesji. Końcowy blow-off z klasycznym short squeezem zdarzył się sesję później... 

Drugą sprawą jest równość fal co do długości – teraz bardziej precyzyjna, przynajmniej na indeksie bazowym. Po trzecie wreszcie, technika kanałowa, która dla Zigzaga pokazuje dojście do górnej bandy dopiero w piątek, nie wcześniej. Reasumując jestem nadal niedźwiedziem i oznaczeń preferowanych nie zmieniam, choć zastrzegam, że dalszy ruch wzrostowy je definitywnie zaneguje.


 

Na taką ewentualność prezentuję oznaczenia alternatywne, które zakładają kontynuację ruchu w ramach fali (c). W tak rozpisanej strukturze do zakończenia ruchu wzrostowego brakuje fali iii Minute i v Minute a jej punktem docelowym powinno być górne ograniczenie kanału wzrostowego kreślonego od marca b.r. Zejście poniżej fali 4 Minor zaneguje oznaczenie.


WIG, MW40 (interwał weekly, EOD i 60min):


   

Na WIGu sytuacja podobna. Albo ostanie podejście jest falą kończącą ruch, lub dopiero pierwszą falą w sekwencji piątek w ramach fali v Minute. Jako ciekawostkę pokazuję równość fal, które na FW20 rozpatruję jako część domniemanego Zigzaga tworzącego falę Y Minor.

Tu jednak fale oznaczone są inaczej (co nie znaczy, że dobrze. Przypominam, że formalnie poprawnych oznaczeń jest zwykle co najmniej kilka). Klasycznie 5 = 1 więc miejsce na dokręcenie piątki teoretycznie jest. Tu również zejście poniżej fali iv zaneguje hipotezę o kontynuacji wzrostów.

   

Na MW40 sytuacja analogiczna do WIGu.


AZJA:

NIKKEI (interwał weekly, EOD, 60 min):

   

Wątpliwości rozwiano. Impuls jest faktem. O ile dobrze liczę to trzeci w sekwencji.

Skośnoocy tak się rozpędzili, że... zanegowali dotychczasową notację, gdyż fala trzecia byłaby najkrótsza. To łamie reguły więc i tu musiałem bliżej się pochylić nad wykresami. Pojawia się więc interwał 60 min, na którym oznaczam dwie wersje. Pierwsza zakładająca jak dotychczas impuls wzrostowy, nieco inaczej oznaczony. Wg niej kreślimy falę wydłużoną v w 3 Minor. Całość wraz z falą 4 i 5 Minor tworzyłaby falę (1) lub (a) stopnia Intermediate. Mankamentem tej wersji (przynajmniej w moich oczach) jest długość fali v, która ma jeszcze daleką drogę do klasycznej długości 162% x (i + iii), a potem jeszcze fala 4 i 5... Baaardzo byczy scenariusz.

Alternatywnie ruch od marca b.r to double Zigzag, który właśnie się kończy. Do równości fal W i Y co prawda jeszcze trochę brakuje ale dotarliśmy za to do 162% expancji fali W. Ciekawa jest znowu widoczna zasada zmienności, gdzie w pierwszym Zigzagu (Elongated Zigzag to be precise) falą wydłużoną była fala A, a w drugim fala C. Ten scenariusz, mimo że alternatywny zdecydowanie bardziej mi się podoba. No, ale o gustach się nie dyskutuje...

BSE30 (interwał weekly i EOD):


 

Komentarz bez zmian. Na uwagę zasługuje równość dwóch wyrysowanych piątek. Gdyby rynek zachował się wg oznaczeń alternatywnych, które wprowadziłem pod wpływem tej równości to ruch należałoby uznać za zakończony. Wykres tygodniowy pokazuje natomiast, że podobną dynamiką charakteryzowała się fala 1 Primary. Wnioski nasuwają się same. No ale do tego potrzeba trzech piątek wzrostowych nie dwóch. Sprawa wskazuje jednak na ZZ bo korekta oznaczona jako alt B była niezwykle płytka (minimum dla Zigzaga to wg Neelego 1%!). Dwójki schodzą zdecydowanie niżej niż to co widzimy. Teraz jak to pisze to dochodzę do wniosku, że oznaczenie alternatywne powinno być preferowane.

Ruch wydaje się zakończony. Przynajmniej z punktu widzenia oznaczeń alternatywnych.

 

SHANGHAI (interwał weekly i EOD):

 

W Shanghaju nie słuchają LeMa.. Albo wydłużyli piątkę z ekspancją wewnętrzną  v = 162% x (i + iii) lub w ogóle malują coś innego – patrz oznaczenia alternatywne.

No zobaczymy. Wewnętrzna ekspancja to nie klasyka ale została osiągnięta. Falowo ruch wygląda na zakończony, przynajmniej jeśli chodzi o stopień fal Minuette. Zejście poniżej czwórki potwierdzi tę tezę.

WALUTY:

EDEK(interwał EOD i 60 min):

   

Na Edku na razie początek zakładanego ruchu. Długie wzięły co swoje teraz czas na miśki. Stop na szczycie lub LH i czekamy spokojnie.

Komentarz bez zmian.

YEN/USD (interwał weekly i EOD):

 

Na parze YEN/USD ruch zgodny z oznaczeniami i wreszcie pojawiła się większa dynamika. Czekamy na kontynuację wycieczki na południe.

Komentarz bez zmian.

USD/PLN (interwał 60 min):

 

Nie wyglądał i nie był. Nowe minimalne dołki za to rozjaśniły sytuację z oznaczeniami. Mamy klin jako C z opcją wybicia minimum do jego podstawy.

Ruchy z tego tygodnia i zeszłego oznaczam jako fale 1 i 2 Minuette.


EUR/PLN (interwał 60 min i 10 min):

 

 

Na EUR/PLN również. Dwójka jako Flat. Klasycznie c w taki Flat powinno zejść nieco poniżej końca fali a, tak więc delikatne zejście w dół powinno jeszcze wystąpić. Następnie powinniśmy zobaczyć podfalę 3 Minuette.

 

TOWARY I METALE:

CRUDE (interwał weekly i EOD, 60 min):

 


Właściwie nie mam nic do dodania. Zasięg dla ZZ osiągnięty, dla wydłużonej piątki jeszcze długo nie. Jak zawrócimy solidnie będzie wiadomo co jest grane.

Nie zawróciliśmy więc zwykły Zigzag odpada . Pozostaje Elongated ale tam nie ma jak wyznaczyć zasięgu bo fale w takim Zigzagu z reguły nie wchodzą w relacje Fibonacciego, lub wydłużona piątka z zasięgiem 80 USD. EZ mógł skończyć się na ostatnich szczytach ale nie sądzę bo Crude na tyle zerwała przyczepność, że chwilowo nie zachowuje tradycyjnej odwrotnej korelacji z USD. Na wykresie 60 min rozpisałem fale do stopnia Sub Minuette. Widać wyraźnie równość fali pierwszej i trzeciej (choć ta druga prawidłowo minimalnie dłuższa). W takim wypadku należy spodziewać się wydłużonej piątki. Zejście poniżej fali 4 Minuette zakończy impuls wzrostowy.

SOYAOIL (interwał weekly i EOD):

 

SOYAOIL zrobił kolejną falkę UP. Siódmą dodajmy. Albo to jest część płaskiej korekty (b) albo ruch od dołków w przypadku braku kolejnych podfal będzie trzeba oznaczyć korekcyjnie.

Na razie zakładam, że ruch na południe to część C płaskiej korekty (b) Intermediate. Zejście to jednak nie powinno przekroczyć dołka fali iv Minute. Gdyby tak się stało trzeba będzie fale w ostatnim impulsie up rozpisać nieco inaczej.

COPPER (interwał weekly i EOD):


 

Na COPPER wg oznaczeń preferowanych ruch wzrostowy jako fala (a) powinien być zakończony lub jest w schyłkowej fazie. Ten tydzień pokaże, czy jest sens rozpatrywać notacje alternatywną, zakładającą dalsze wzrosty w ramach podfali (c).

 

GOLD SPOT (interwał weekly i EOD):


 

GOLD SPOT zawróciło w ostatniej chwili. Oczekuje kontynuacji wycieczki na południe.

Komentarz b.z.


Tyle ode mnie.

Pozdrawiam serdecznie
LeM

 


< Wstecz